Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018

4 września 2017 r. odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego w Akademickim Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego i Akademickim Liceum Mistrzostwa Sportowego.

W inauguracji udział wzięli zaproszeni goście: prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska, Rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, prof. dr hab. P. Leszczyński, prorektor ds. nauki, dr P. Słowiński, prorektor do spraw studenckich, R. Gawroniak, kanclerz uczelni, S. Jach, dyrektor Biblioteki Głównej Uczelni, R. Sondej, wiceprezes AZS AJP Gorzów Wielkopolski, R. Stanisławski, wiceprezes ZKS Stilon Gorzów, rodzice wraz z przewodniczącym Rady Rodziców, K. Goralem, kadra dydaktyczna i pracownicy administracyjni gimnazjum i liceum  a przede wszystkim uczniowie obu szkół. W AGMS rok szkolny rozpoczęty został już po raz czwarty, natomiast w Akademickim Liceum Mistrzostwa Sportowego była to pierwsza inauguracja. Oficjalnie rok szkolny w obu szkołach rozpoczęła prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska, Rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża.

W czasie uroczystości wyróżnieni zostali uczniowie liceum, którzy w czasie rekrutacji osiągnęli najlepsze wyniki: Wiktoria Wierzbicka, Wiktoria Kuczyńska, Aleksandra Kuczyńska, Natalia Feliczak, Kornelia Ruszkowska, Karol Woźniczka, Dominik Tomaszewski, Maciej Baranowski, Dawid Garczarek, Jakub Szewieliński. Wyróżnionym uczniom legitymacje szkolne i upominki wręczyła prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska.

Dyrektor szkoły, Renata Janicka-Szyszko podziękowała pracownikom szkoły i Uczelni za przygotowanie szkoły do nowego roku szkolnego a uczniom życzyła  jak najlepszego wykorzystania możliwości rozwijania sportowych i naukowych pasji. Pani dyrektor podkreśliła, że obu szkołach swoje talenty mogą rozwijać uczniowie nie tylko z województwa lubuskiego, ale także pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego a nawet małopolskiego. Po części oficjalnej uczniowie wzięli udział w spotkaniach z wychowawcami. Później gimnazjaliści uczestniczyli w Festynie Sportowym  przygotowanym przez pracowników Akademii im. Jakuba z Paradyża.. Zwycięska drużyna otrzymała vochery na dowolny film, ufundowane przez Kino Cinema. Uczniowie liceum wzięli udział w zajęciach integracyjnych.